יוני 12 2011

נתוני רשלנות רפואית בחו"ל

פורסם על ידי עו"ד טל נבו בשעה 10:55 תחת מאמרים

במדינות שונות בארה"ב בודקים כל הזמן נתונים סטטיסטיים לגבי תביעות רשלנות רפואית וסכומים הפיצויים שנפסקים בהן.

באוקלהומה פורסם דוח שנתי לתקופה שהסתיימה 1 דצמבר 2009. הדו"ח מציע הצצה נדירה על נתונים מצטברים על תביעות רשלנות רפואית עבור המדינה כולה.

עורכי דין רשלנות רפואית מתארים כי הדו"ח מציין סך כל הפיצויים הם 82,285,993 $, ואת עלויות ההגנה של 21,879,584 $ לתקופה בשנה. הדו"ח מתאר 371 תיקים שנסגרו נגד רופאים מנתחים, ורק 70 תיקים שנסגרו נגד בתי חולים. המספר הגבוה ביותר של נפגעים דיווח במרכזי אשפוז בבית החולים, בבית 301 תביעות.

פסק דין מדהים במיוחד של 58 מיליון דולר ניתן בתביעת רשלנות רפואית בקונטיקט. נתוני המקרה הם קורעי לב. בשנת 2003, משפחה ציפתה לילד. חבר המושבעים מצא כי מי השפיר צנחו בתלילות, הרופאים אותה החלטה גורלית: לחכות כדי לבצע ניתוח קיסרי.

המתנה זו התבררה כשגיאה, רצף של טעויות רפואיות נוספות הביאו היפוקסיה של הילד, ובסופו של דבר, שיתוק מוחין. הילד, דניאל, נשאר נכה קשה: הוא לא יכול לדבר, לאכול או ללכת, והיא סובלת מהתקפים. במקרה הוגשה בשנת 2005. כלי התקשורת לדווח במקרה זה כמו התביעה הגבוה רשלנות רפואית בהיסטוריה קונטיקט. עורכי הדין של הנאשם הבטיחו לערער על המקרה.

במקרים של רשלנות רפואית בהריון או בלידה יש לבדוק את התנהלות הרופאים מבחינת אופן קבלת ההחלטות- למשל להמתין לניתוח קיסרי או ליילד מייד.

במידה ועקב ההמתנה נגרם נזק לתינוק או לאמא, ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית וזאת לאחר קבלת ייעוץ של עו"ד רשלנות רפואית.

אין תגובות עדיין

התגובות סגורות.