נוב' 07 2012

עו"ד רשלנות רפואית מדווח

פורסם על ידי עו"ד טל נבו בשעה 0:06 תחת מאמרים

עיתונים פרסמו דו"ח בשבוע שעבר על מה שקרה לתינוק של שופט בברד. . התינוק הנולד שיח' עליי אל-Saawi היה הקורבן לרשלנות רפואית גולמית במיילדות והיולדות בברד לאחר שלוש אצבעות ברגל השמאל של התינוק נשרפו קשות הדו"ח, מצטט את השופט, אמר: "כשאשתי הייתה שמונה חודשים הריון, לקח אותה לבית החולים שבו היא ילדה את התינוק, שנשאר ביחידה לטיפול הנמרצת בילוד למשך 12 ימים. "בביקור שלי לתינוק ימים אחרי הלידה, הופתע לראות גזה עליו כף רגל שמאל. אז שאלתי את האחות על זה. היא אמרה לי שהתינוק סובל מטמפרטורות נמוכות והוא הוצב בסמוך לתנור, שרופה אותו ". השופט הוסיף:" לא הייתה שום תגובה או תגובה מרופאים או צוות בית חולים אחרים עד שהודעתי להם על העבודה שלי, ואמר כי ידעתי איך להחזיק את הרופאים שנכחו באחריות לטעויות שלהם. אז היה שם רק שינוי בגישה שלהם. "הדיווח בעיתון בצע פרטים על האירוע, כגון הקמת הוועדות לחקור את המקרה, דיווחיהם בכתב, הבטחות מתוקות, ואפילו את האבחנה השגויה והמלצה לאחר לקטוע שלוש אצבעותיו של התינוק. במקביל, יועצים בכירים מבית חולי המשמר הלאומי בריאד ומלך פהד הרפואי עיר שחקרה את האירוע לא לעשות כל המלצות, אבל רק ציינו כי האבחנה של שריפה הייתה אפשרית, אבל לא סבירה. כאשר השייח אל Saawi שגילה את מה שהוא עשה עבור קריירה, המנכ"ל לענייני בריאות באזור קבל אותו והבטיח לו (כרגיל) כי ועדה תהיה שהוקמה כדי לחקור את המקרה, וכי הוא היה עובר לתינוק אחד בתי החולים המקצועיים בריאד.  ככל רוב האזרחים מודאגים, זה סוג של דרמה שקורים לעתים קרובות, ואין פתרון לזה. אנחנו יכולים רק להתפלל לאלוהים שהסבל הזה לא יהיה נצחי, לא רק בפינות המרוחקות של המדינה אלא גם בערים גדולות. הפעם, מישהו המושפע הבעיה שהוא בלב של רשות השופטת עוצמה ושאמון על מעניש את מי שהם התרשלו בתפקידם. העדות כאן לא הייתה מרק עדים אלא קורבן של הרשלנות שנראה שקורים ברבים מבתי החולים שלנו. אני מקווה שמקרה זה נותר בחיים בעין הציבור ולכן הוא יכול לשמש תקדים אם מצבים דומים ישפיעו על אזרחים אחרים, חלילה.
אין ספור מילים נכתבו על תביעות רפואיות והדיון הישן והקשה האם הן מסייעות להעלות את רמת הרפואה או להיפך.
כל אחד עם הדיעה שלו, אך אפשר לומר כי כאשר קורים מקרים טראגיים או קשים, זוהי חובה ציבורית ומוסרית להגיש תביעה, גם בכדי לקבל סעד כספי וגם בכדי לגרום להרתעה מפני אירועים עתידיים דומים.
למשל אם תינוק נפטר עקב רשלנות בלידה או שנולד תינוק עם פיגור שכלי או מום קשה אחר שלא נתגלה בהריון- האם יעלה על הדעת כי ההורים יעברו על כך בשתיקה ולא יגישו תביעה?
עו"ד רשלנות רפואית מדווח כי עיתונים פרסמו דו"ח בשבוע שעבר על מה שקרה לתינוק של שופט. . התינוק הנולד היה הקורבן לרשלנות רפואית גולמית במיילדות לאחר שלוש אצבעות ברגל השמאל של התינוק נשרפו קשות הדו"ח, מצטט את השופט, אמר: "כשאשתי הייתה שמונה חודשים הריון, לקח אותה לבית החולים שבו היא ילדה את התינוק, שנשאר ביחידה לטיפול הנמרצת בילוד למשך 12 ימים. "בביקור שלי לתינוק ימים אחרי הלידה, הופתע לראות גזה עליו כף רגל שמאל. אז שאלתי את האחות על זה. היא אמרה לי שהתינוק סובל מטמפרטורות נמוכות והוא הוצב בסמוך לתנור, שרופה אותו ".
עו"ד רשלנות רפואית הוסיף:" לא הייתה שום תגובה או תגובה מרופאים או צוות בית חולים אחרים עד שהודעתי להם על העבודה שלי, ואמר כי ידעתי איך להחזיק את הרופאים שנכחו באחריות לטעויות שלהם. אז היה שם רק שינוי בגישה שלהם. "הדיווח בעיתון בצע פרטים על האירוע, כגון הקמת הוועדות לחקור את המקרה, דיווחיהם בכתב, הבטחות מתוקות, ואפילו את האבחנה השגויה והמלצה לאחר לקטוע שלוש אצבעותיו של התינוק.
עו"ד רשלנות רפואית מוסיף כי ככל רוב האזרחים מודאגים, זה סוג של דרמה שקורים לעתים קרובות, ואין פתרון לזה. אנחנו יכולים רק להתפלל לאלוהים שהסבל הזה לא יהיה נצחי, לא רק בפינות המרוחקות של המדינה אלא גם בערים גדולות. הפעם, מישהו המושפע הבעיה שהוא בלב של רשות השופטת עוצמה ושאמון על מעניש את מי שהם התרשלו בתפקידם. העדות כאן לא הייתה מרק עדים אלא קורבן של הרשלנות שנראה שקורים ברבים מבתי החולים שלנו. אני מקווה שמקרה זה נותר בחיים בעין הציבור ולכן הוא יכול לשמש תקדים אם מצבים דומים ישפיעו על אזרחים אחרים, חלילה.
במידה ונפגעתם, מומלץ לפנות אל עו"ד רשלנות רפואית.

אין תגובות עדיין

התגובות סגורות.